Zaradi obilnih snežnih padavin prebivalci Vojskarske planote niso imeli drugih možnosti gibanja po zasneženi planoti kot z uporabo doma narejenih preprostih >smuči<... Preberi več

Taja Šuligoj zmagovalka v pokalu "SLOvenSKIi MARATON"

V soboto 17. marca je bil v Ratečah zadnji maraton v teku na smučeh v tej sezoni, ki šteje za pokal SLOvenSKI MARATON. Tekači so se tokrat pomerili na 15 in 7 km dolgi progi. Za točkovanje v pokalu se sicer šteje samo nastope na daljših razdaljah. Na tekmovanju so nastopili tudi mladi tekači TSK Idrija, ki jih je vodil trener Jošt Lapajne.

Najboljši rezultat je uspel sestrama Taji in Lani Šuligoj. Obe sta v svojih kategorijah zmagali.

Taja Šuligoj pa je postala tudi skupna zmagovalka pokala v kategoriji žensk do 29 let.

Poleg sester Taje in Lane Šuligoj sta nastopila tudi Jakob Rožič in Matic Rupnik. Na 7km razdalji sta v svoji kategoriji osvojila 6. in 12. mesto. S tem se sezona tekmovanj v teku na smučeh počasi zaključuje. Treningi pa se bodo kljub končani sezoni še nadaljevali s kolesarjenjem, pohodi in teki.